jesteś tu: strona główna
szukaj:
Powiadom znajomego
Jeżeli znasz kogoś, kogo może zainteresować ta strona, powiadom go o niej.

Twoje imię/nazwisko/pseudonimAdres e-mail znajomego 
 

Grand Prix VII Międzynarodowego Konkursu Plastycznego "Labirynt wyobraźni"

Grand Prix VII Międzynarodowego Konkursu Plastycznego "Labirynt wyobraźni"
Jakub Wypchło uczeń klasy II zdobył Grand Prix VII Międzynarodowego Konkursu Plastycznego "Labirynt wyobraźni", a wyróżnienia Maja Wojciechowska i Lidia Suchocka. W konkursie zorganizowanym przez Zespół Szkół Artystycznych w Dąbrowie Górniczej  wzieło udział 4019 uczaestników z Polski, Ukrainy, Rumunii i Chin. Opiekunem artystycznym laureatów jest Krzysztof Swaryczewski. Serdeczne gratulacje.  
Załączniki:

Kaja Krysztoforska z III Nagrodą VII Międzynarodowego Konkursu "Pamiętajcie o ogrodach..."

Kaja Krysztoforska z III Nagrodą VII Międzynarodowego Konkursu "Pamiętajcie o ogrodach..."

To już kolejna odsłona Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Pamiętajcie o ogrodach. Przecież stamtąd przyszliście…” organizowanego przez I Prywatne Liceum Plastyczne im.Władysława Drapiewskiego w Płocku. W tym roku na konkurs napłynęła rekordowa liczba prac ponad 754 z 37 szkół plastycznych w Polsce i za granicą. Wydarzenie to objęte jest patronatem honorowym m.in. Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej oraz Ambasadorów Republiki Czeskiej, Republiki Słowackiej, Republiki Litewskiej i Węgier.

06 listopada 2018 roku jury konkursu wyłoniło spośród nadesłanych prac laureatów - wśród nich znalazły się nasza uczennica: Kaja Krysztoforska – III nagroda w kategorii rysunek. Ponadto do wystawy zakwalifikowano prace:

Patrycji Rąblewskiej

Roksany Piotrowskiej

Agata Zdziennickiej

Beata Pakulskiej

Darii Tracz

Dominiki Rutkowskiej

Jakuba Przybylskiego

Joanny Pęksyk

Julii Wiśniewskiej

Martyny Rochowczyk.

Nikoli Kubiak

Olgi Jóźwik

Patryka Bosco

Sandry Mokosa

Wiktorii Gabryniewskiej

Wiktorii Urbaniak  

Karolina Chełminiak

Uroczystość wręczenia nagród i dyplomów oraz wernisaż wystawy pokonkursowej odbyło się w Płockiej Galerii Sztuki przy ulicy Henryka Sienkiewicza 36 dnia 23 listopada 2018 roku o godz. 12.00

Opiekunem artystycznym uczniów jest p. Juliusz Piechocki

serdeczne gratulacje.i

"Jesteście naszą przyszłością; To wy będziecie decydować o naszych losach, o losach miasta."

"Jesteście naszą przyszłością; To wy będziecie decydować o naszych losach, o losach miasta."

96 wybitnie uzdolnionych uczniów gorzowskich szkół, którzy reprezentowali nasze miasto               w olimpiadach, konkursach przedmiotowych i artystycznych, otrzymało w czwartek  14 czerwca 2018 r. z rąk prezydenta Gorzowa Wielkopolskiego stypendia naukowe i artystyczne. Stypendia Artystyczne I stopnia otrzymało pięcioro uczniów Liceum Plastycznego w Gorzowie Wlkp: Adrian Malewicz, Mateusz Ogrodowczyk, Aleksandra Raźnik, Dominika Rutkowska i Agata Zdziennicka

VI Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Pamiętajcie o ogrodach. Przecież stamtąd przyszliście…” . 2018

   Ogromny sukces odnieśli uczniowie Liceum Plastycznego w Gorzowie Wielkopolskim  uczestniczący VI Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Pamiętajcie o ogrodach. Przecież stamtąd przyszliście…” . Agata Zdziennicka uczennica klasy trzeciej uzyskała Nagrodę Grand Prix , Dominika Rutkowska uczennica klasy trzeciej –   I  nagrodę w kategorii malarstwo, a Mateusz Ogrodowczyk uczeń klasy czwartej I nagrodę w kategorii rysinek. Opiekun laureatów są  p. Juliusz Piechocki został wyróżniony za szczególne osiągnięcia w pracy pedagogicznej.

X edycja Ogólnopolskiego Konkursu Projektowego Kalendarz autorski 2018 pt. „Dom”

Adrian Malewicz uzyskał II nagrodę, Aleksandra Raźnik wyróżnienie, a praca Kacpra Klimczaka została zakwalifikowana do Wystawy Pokonkursowej  w X edycji Ogólnopolskiego Konkursu Projektowego "Kalendarz Autorski" 2018.Konkurs zorganizowany został przez Liceum Plastyczne im Jana Potworowskiego w Poznaniu pod patronatem Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie. Nadesłano ponad 220 prac z 24 szkół. Opiekunami laureatów byli p. Beata Broniarek i Leszek Jakubowski i Michał Krzaczkowski. Gratulujemy.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów 2017/2018 - Julia Thiele

W dniu 27 listopada 2017 r., w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorzowie Wielkopolskim, odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów z województwa lubuskiego. Dyplomy wręczali Roman Sondej – Dyrektor Generalny Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz Ewa Rawa – Lubuski Kurator Oświaty. Na rok szkolny 2017/2018 w województwie lubuskim stypendia otrzymało 107 uczniów. Wśród nich Julia Thiele - uczennica klasy trzeciej Liceum Plastycznego w Gorzowie.

Stypendia Artystyczne Prezydenta Miasta Gorzowa Wlkp. 2017

Stypendia Artystyczne Prezydenta Miasta Gorzowa Wlkp. 2017
13 czerwca 2017 r. 112 wybitnie uzdolnionych uczniów gorzowskich szkół, którzy reprezentowali nasze miasto w olimpiadach, konkursach przedmiotowych i artystycznych, otrzymało we wtorek z rąk prezydenta Gorzowa Wielkopolskiego stypendia naukowe i artystyczne.Wśród nich pięciu uczniów naszej szkoły: Emilia Łukowiak, Daria Tracz, Katarzyna Wargacka, Klaudia Gurbin i Michał Maliński

Stypendium Prezesa rady Ministrów 2016/2017

Stypendium Prezesa rady Ministrów 2016/2017
14 grudnia 2016 r w WiMBP uroczyście wręczono stypendia Prezesa Rady Ministrów.
Z naszej szkoły otrzymała je Samanta Szeraj z klasy czwartej,

25 listopada 2016 - "Zdobycie Płocka" przez uczniów Liceum Plastycznego w Gorzowie Wlkp.

25 listopada 2016 - "Zdobycie Płocka" przez uczniów Liceum Plastycznego w Gorzowie Wlkp.

       Ogromny sukces odnieśli uczniowie Liceum Plastycznego w Gorzowie Wielkopolskim  uczestniczący V Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Pamiętajcie o ogrodach. Przecież stamtąd przyszliście…” . Klaudia Gurbin uczennica klasy czwartej uzyskała Nagrodę Grand Prix za pracę p.t. „ W południe w ogrodzie”, Daria Tracz uczennica klasy drugiej – za rysunek „ W blasku księżyca”  I  nagrodę w kategorii rysunku, a Emilia Łukowiak uczennica klasy czwartej III nagrodę za pracę p.t. „Popołudnie w Ogrodzie” Opiekunami artystycznymi laureatek są  p. Juliusz Piechocki i p. Krzysztof Swaryczewski nauczyciele rysunku i malarstwa w Liceum Plastycznym w Gorzowie Wlkp.                              

Inspiracją konkursu jest słynna kompozycja „Pamiętajcie o ogrodach” wybitnego polskiego poety, dramaturga, satyryka i piosenkarza Jonasza Kofty (1942-1988).  Uczestnik nadsyła maksymalnie dwie prace (malarskie lub rysunkowe), wykonane w technice dowolnej, o wymiarach max. 100x70 cm (B1), min. 30x20 cm (A4). W konkursie uczestniczy uzdolniona plastycznie młodzież krajów Europy Środkowej, która może wiązać swą przyszłość zawodową i artystyczną z problematyką tak ważną dziś i atrakcyjną, jak na przykład waloryzacja europejskiego krajobrazu kulturowego i jej wykorzystanie w projektach zagospodarowania przestrzennego, restauracja publicznej przestrzeni parkowej i ogrodowej, okolicznościowa dekoracja w przestrzeni miejskiej i wiejskiej, oprawa wizualna i ekspozycja produktów krajowych i międzynarodowych wystaw ogrodniczych, rolniczych i leśnych, projektowanie ogrodu we wnętrzu ogólnodostępnym, komponowanie ogrodów na powierzchniach architektonicznych

Organizatorem konkursu jest I Prywatne Liceum Plastyczne w Płocku. Konkurs cieszy się otrzymywanym rokrocznie patronatem honorowym Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej. Jest to „wyróżnienie honorowe [...] dla najważniejszych wydarzeń kulturalnych [...] mających wyjątkowe znaczenie dla kultury polskiej i ochrony dziedzictwa narodowego, wysoki poziom organizacyjny i artystyczny, ustaloną renomę, zasięg międzynarodowy.  Konkurs jest wpisany do Kalendarza imprez artystycznych Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie. Krajowy patronat honorowy sprawują od I edycji: Wojewoda Mazowiecki, Marszałek Województwa Mazowieckiego, Mazowiecki Kurator Oświaty, Rektor Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Starosta Powiatu Płockiego i Prezydent Miasta Płocka

23 listopada 2016 r. Katarzyna Wargacka uczennica klasy czwartej Liceum Plastycznego w Gorzowie Wlkp., została laureatkę I nagrody IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Projektowego – Kalendarz autorski 2017 p.t. „KONTRA”. Organizatorem konkursu jest Liceum Plastyczne im. Piotra Potworowskiego w Poznaniu oraz Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie. Konkurs został wpisany do Kalendarza Ogólnopolskich Imprez Szkolnictwa Artystycznego. Przedmiotem Konkursu jest projekt wybranych kart kalendarza autorskiego na 2017 rok zrealizowany w oparciu o dowolną technikę graficzną oraz z wykorzystaniem graficznych programów komputerowych. Na konkurs wpłynęły 182 prace z 22  z Liceów Plastycznych oraz OSSP w Polsce

Michał Maliński, uczeń klasy czwartej zdobył III nagrodę na XXIV Ogólnopolskim Plenerze Rysunkowo – Malarskim im. Krystyny Drążkiewicz dla najzdolniejszych uczniów najstarszych klas liceów plastycznych „Kazimierz Biskupi 2016”

"Herbatka z Natalią

"Herbatka z Natalią
Natalia Kunicka uczennica klasy III otrzymała wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Szkół Plastycznych - Mała forma dizajnerska "Opakowanie lub naczynie na herbatę". Konkurs pod patronatem Centrum Edukacji Artystycznej zorganizował Zespół Szkół Plastycznych w Częstochowie. Serdeczne gratulacje.
 

Igor kopa nominowany do III - centralnego etapu Olimpiady Historycznej

Łukasz Grabowski, uczeń klasy czwartej Liceum Plastycznego w Gorzowie Wlkp., otrzymał Stypendium Twórcze Marszałka Województwa Lubuskiego na rok szkolny 2014/2015. Stypendia są przyznawane wybitnie uzdolnionym młodym Lubuszanom, którzy realizując swoje twórcze pasje przyczyniają się do pomnażania dorobku intelektualnego naszego regionu.

Konkurs na spot telewizyjny - "Narkotyki -rozmazane życie"

Dawid Nowakowski z klasy I otrzymał wyróżnienie za przygotowany spot telewizyjny p.t. "Znajdź wyjście"
Organizatorem konkursu był Wydział Prewencji Komendy wojewódzkiej Policji w Gorzowie i Fundacja Contra Crimen. Komisja obejrzała 35 spotów z których wybrano sześć najciekwawszych prac.Poziom merytoryczny spotów był bardzo wysoki, komisji spodobał sie sposób podejścia przez młodzież do tematu narkomanii. Wręczenie nagród dla finalistów odbyło się 10 grudnia w kinie "Helios". W uroczystości uczestniczyli uczniowie klasy pierwszej.
Serdeczne gratulacje.

Ewelina Herman w "Obiektywie GWS"

Ewelina Herman ( z 1814 głosami "polubień") została Laureatką I nagrody w konkursie fotograficznych "GWS w obiektywie.

Historiae magistra vitae est

Igor Kopa zakwalifikował się do etapu okręgowego XLI Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej.

Kalendarz Autorski 2015

Kalendarz Autorski 2015
Julita Wodyk uczennica klasy IV otrzymała wyróżnienie w VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Projektowego "Kalendarz Autorski" 2015. Prace Żanety Karg i Sylwii Toczek zakwalifikowano do wystawy pokonkursowej.Konkurs zorganizowany został przez Liceum Plastyczne im Jana Potworowskiego w Poznaniu pod patronatem Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie. Nadesłano ponad 220 prac z 24 szkół. Opiekunami laureatów byli p. Beata Broniarek i Leszek Jakubowski. Gratulujemy.

Stypendium Premiera dla najzdolniejszych Lubuszan

Stypendium Premiera dla najzdolniejszych Lubuszan

W piątek w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorzowie Wlkp odbyła sie uroczystość Wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów oraz Ministra Edukacji narodowej z województwa lubuskiego na rok szkolny 2014/2015.
Prezes Rady Ministrów przyznał swoje Stypendium na rok szkolny 2014/2015 najlepszym uczniom szkół, których ukończenie umożliwia uzyskanie świadectwa dojrzałości. Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznaje się uczniowi, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre.

Na rok szkolny 2014/2015 w województwie lubuskim stypendia Prezesa Rady Ministrów otrzymało 110 uczniów. Wśród wyróżnionych jest Igor Kopa z  Liceum Plastycznego w Gorzowie Wlkp.

Łukasz Grabowski uczestniczył w XXII Ogólnopolskim Plenerze Rysunkowo – Malarskim im. Krystyny Drążkiewicz zorganizowanym przez Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie oraz Zespół Szkół Plastycznych w Kole dla najzdolniejszych uczniów najstarszych klas Liceów Plastycznych „Rychwał 2014”

Łukasz Grabowski styependystą Prezydenta Miasta Gorzowa 2014/2015

Łukasz Grabowski styependystą Prezydenta Miasta Gorzowa 2014/2015

Łukasz Grabowski- uczeń klasy 4  Liceum Plastycznego w Gorzowie laureat wielu specjalistycznych konkursów plastycznych organizowanych przez Centrum Edukacji Artystycznej,  w tym Ogólnopolskiego Biennale „W stronę fantazji i wyobraźni” dedykowanego Zdzisławowi Beksińskiemu otrzymał Stypendium Twórcze Prezydenta Miasta Gorzowa Wlkp. Jest to sukces tym większy, że w tym roku uhonorowano nim tylko pięcioro kandydatów. Przyznane stypendium przeznaczy na realizację projektu przestrzennego  pt. Brama do sztuki z okazji 20-  lecia Liceum Plastycznego w  Gorzowie.

    24 października 2012 r. w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. wyłoniono laureatów konkursu fotograficznego pn. „Ocalić od zapomnienia – dbaj o zabytki architektury Ziemi Lubuskiej”, zorganizowanego przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. oraz Fundację „Contra Crimen” w ramach realizacji Rządowego Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań „Razem Bezpieczniej”.Przedmiotem konkursu było wykonanie jednego zdjęcia poruszającego następującą tematykę: ciekawe obiekty zabytkowe województwa lubuskiego, szczegóły architektoniczne zabytkowych budowli województwa lubuskiego. III miejsce w konkursie zajął Andrzej Witczak z klasy III a wyróżnienia uzyskały Paulina Uljaszow (kl II) oraz Karolina Kawczyńska i Hanna Krawczyk z klasy trzeciej.

Kalendarz Michała Strychowskiego nagrodzony w Poznaniu

Kalendarz Michała Strychowskiego nagrodzony w Poznaniu
III Miejsce w V Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Projektowego dla uczniów liceów plastycznych Kalendarz Autorski 2013 pt. „twarzą w twarz z ...” zajął uczeń klasy IV  Michał Strychowski .Nauczyciele prowadzący: Beata Broniarek, Leszek Jakubowski, Krzysztof Swaryczewski.

Sukcesy grafików komputerowych na konkursie w Łodzi

Sukcesy grafików komputerowych na konkursie w Łodzi
 Wielki sukces odnieśli uczniowie Liceum Plastycznego w VIII Ogólnopolskim Biennale Sztuki Komputerowej "Barwy i dźwiek" zorganizowanym przez Zespół Szkół Plastycznych w Łodzi pod patronatem : PWSFTvT w Łodzi oraz Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie . Na konkurs nadesłano 321 prac - wydruków i 79 filmów, w jury zasiadali profesorowie łodzkiej "Filmówki" i ASP. W tak doborowej stawce: II miejsce w kategorii grafika komputerowa zajął Łukasz Trzeciak z klasy IV Liceum Plastycznego - opiekun p. Krzysztof Swaryczewski a w kategorii obraz ruchony III miejsce uzyskała Monika Dzikowixcz - opiekun p. Leszek Jakubowski.

stpendium artystyczne I stopnia Prezydenta Miasta dla Ewy Piechockiej

stpendium artystyczne I stopnia Prezydenta Miasta dla Ewy Piechockiej
18 czerwca w Filharmonii Gorzowskiej Ewa Piechocka odebrała stypendia artystyczne
I stopnia Prezydenta Miasta Gorzowa. 
Ewa jesteśmy dumni z Twoich sukcesów.

Jakub Gniewosz III Nagroda w Jeżowie

Jakub Gniewosz III Nagroda w Jeżowie
Kuba Gniewosz uczeń klasy trzeciej został wyróżniony III Nagrodą Konkursu XIX Ogólnopolskiego Pleneru  Malarskiego Jeżów 2012. Sukces to tym bardziej prestizowy, że odniesiony w rywalizacji z najlepszymi uczniami szkół plastycznych z całej Polski, jest to bowiem impreza wpisana do obowiązkowego kalendarza imprez przez Ministra Kultury. 

Ewa Piechocka podbija Poznań

Ewa Piechocka podbija Poznań
    Po raz kolejny błysnęła swoim talentem uczennica klasy drugiej Ewa Piechocka. Tym razem jury I Ogólnopolskiego Biennale Rysunku i Malarstwa "Figury ciała 2012" przyznało jej II Nagrodę. W tym samym konkursie do wystawy głownej zakwalifikowano pracę uczennicy klasy III Sylwii Bociańskiej.
Sukces ich jest tym większy, że kokurencja była bardzo silna - 264 prac z 25 szkół z całej Polski.
Opiekunem młodych artystek był p. Juliusz Piechocki.
Serdecznie gratulujemy. 

Laury w Radomiu 2012

Laury w Radomiu 2012
 Uczniowie naszej szkoły sięgneli po laury I Międzynarodowego Biennale Autoportretu Uczniów Szkół Plastycznych w Radomiu.
Ewa Piechocka uzyskała Nagrodę Kuratora wystawy a praca Jakuba Gniewosza została zakwalifkowana do wystawy. Opiekunem młodych artystów był p. Juliusz Piechocki. 
Jakub Gniewosz, Autoportet

Wyróżniony Kalendarz Oli Więckowskiej

   Jury IV Ogólnopolskiego Konkursu Prjektowego "Kalendarz autorski 2012" postanowiło wybrać do publikacji i zakwalifikować do wystawy pokonkursowej pracę uczennicy klasy IV Liceum Plastycznego w Gorzowie Wlkp., Aleksandry Więckowskiej – nauczyciele : Beata Broniarek i Krzysztof Swaryczewski  - „Kalendarz autorski – GRUDZIEŃ”.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów 2011/2012

Stypendium Prezesa Rady Ministrów 2011/2012
30 listopada 2011 roku o godzinie 10.30 w auli wydziału Matematyki Uniwersytetu Zielonogórskiego, Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wlkp. w Zielonej Górze Pan Remigiusz Majewski rozpoczął  tegoroczną uroczystość wręczenia Stypendiów Prezesa Rady Ministrów i Ministra Edukacji. 108 uczniów naszego województwa otrzymało z rąk Wicewojewody Lubuskiego Pana Jana Świrepo oraz Lubuskiego Wicekuratora Oświaty Pana Radosława Wróblewskiego stypendia  na rok szkolny 2011/2012. Wśród nagrodzonych była  nasza uczennica: Aleksandra Więckowska.Ola uzyskała w minionym roku szkolnym najwyższą średnią ocen wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych Gorzowa Wlkp. ( 5,6) Gratulujemy życząc dalszych sukcesów. Szkoda, że jesteś już w klasie czwartej
 

XXIII Międzynarodowy Konkurs "Moja Przygoda w Muzeum" - szczebel regionalny

Sukces uczniów Liceum Plastycznego w Konkursie "Moja Przygoda w Muzeum" na szczebli regionalnym.

"Moja przygoda w muzeum" - Międznarodowy Konkurs Plastyczny dla Dzieci i Młodzieży - Toruń 2011

  Z wielką przyjemnością informujemy, że Jury XXXIII edycji Międzynarodowego Konkursu Plastyczego dla Dzieci i Młodzieży pt. "Moja Przygoda w Muzeum", organizowanego przez Ministerwstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Muzeum Okręgowe w Toruniu oraz Muzeum Pałac w Wilanowie, po rozpatrzeniu 2390 nadesłąnych praczdecydowało przyznać nagrodę Ewie Piechockiej uczennicy klasy II Liceum Plastycznego w Gorzowie Wlkp. Nagrodę za współpracę z dzoećmi i młodzieżą w dziedzinie sztuki i plastyki otrzymał także opiekun Ewy, (prywatnie tata) p. Julisz Piechocki.
 Uroczyste wręczenie nagród 7 października w Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego w Toruniu.
Serdeczne gratulacje.

Doroczna Wystawa Fotografii GTF 2011

Sukces młodych mistrzów fotografii z Liceum Plastycznego. 

LVI Ogólnopolski Konkurs Recytatorski "Poezja śpiewana"

Potrafimy mistrzowsko władać nie tylko pędzlami....

X Ogólnopolski Przegląd Rysunku i Malarstwa - Bielsko Biała 2011

    Liczne wyróżnienia uczniów Liceum Plastycznego w Gorzowie Wlkp., w X ogólnopolskim Przeglądzie Rysunku i Malarstwa w Bielsku Białej.

VII Międzynarodowy Konkurs Plastyczny "Portret rodzinny"

Ewa Piechocka ponownie wśród wyróżnionych, tym razem młodych artystów z całego świata.

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny " Pamiętajcie o ogrodach"

Wielki sukces uczennicy klasy I Ewy Piechockiej.

Konkurs Ogólnopolski "Grunwald na wesoło"

Absolwent naszej szkoły Krzysztof Paczkowski otrzymał wyróżnienie a jego praca została zakwalifikowana do wystawy pokonkursowej "Grunwald na wesoło" organizowanej przez  Stowarzyszenie Polskich Artystów Karykatury we współpracy z Zespółem Szkół Plastycznych
w Jarosławiu. Komiks Krzysztofa zrealizowany w ramach pracy dyplomowej uzyskał bardzo pochlebne recenzje jury i do dziś jest ozdobą naszego gabinetu humanistycznego. 

Ewa Piechocka I nagroda w Krośnie

Ewa Piechocka I nagroda w Krośnie

Ewa Piechocka - uczennica klasy czwartej Liceum Plastycznego w Gorzowie Wielkopolskim zdobyła I nagrodę w kategorii malarstwo I Ogólnopolskiego Biennale „W stronę fantazji i wyobraźni” zorganizowanym przez Liceum Plastyczne im. Tadeusza Brzozowskiego w Krośnie.Do wystawy pokonkursowej zakwalifikowano również praca : Łukasza Grabowskiego i Daniela Kotowicza. Konkurs skierowany był do uczniów liceów plastycznych  i ogólnokształcących szkół sztuk pięknych. Artystycznym patronem plastycznych zmagań młodych twórców został wybitny artysta polski Zdzisław Beksiński. Na konkurs nadesłano łącznie z całego kraju 695 prac z 39 szkół. Były to prace zrealizowane w trzech kategoriach plastycznych uprawianych przez samego patrona konkursu tj. malarstwie, rysunku i grafice. Obradom jury, powołanemu przez Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie przewodniczył mgr Wiesław Banach historyk sztuki, Dyrektor Muzeum Historycznego  w Sanoku. Wystawa pokonkursowa połączona z wręczeniem nagród laureatom odbędzie się 28 marca o godz. 12. 00 w galeriach RCKP w Krośnie. Opiekunem artystycznym Ewy jest Pan Juliusz Piechocki.

Ewa Piechocka wyróżniona w Bielsku Białej

Ewa Piechocka wyróżniona w Bielsku Białej
Ewa Piechocka otrzymała wyróżnienie w kategorii rysunku 11 Ogólnopolskiego Biennale Rysunku i Malarstwa Uczniów Średnich Szkół Plastycznych. W kategorii malarstwo dwie jej prace zostały zakwalifikowane do wystawy . W Biennale udział wzięło 41 średnich szkół plastycznych, które nadesłały 656 prac. Serdeczne gratulacje.

Ewa Piechocka w dwudziestce najzdolniejszych Lubuszan

Ewa Piechocka w dwudziestce najzdolniejszych Lubuszan

11 lutego 2013 r. w Sali Witrażowej Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze dwudziestu utalentowanych Lubuszan odebrało z rąk marszałek Elżbiety Polak oraz wicemarszałka Macieja Szykuły stypendia naukowe, twórcze i artystyczne na rok szkolny 2012/2013. W tak elitarnym gronie znalazła się laureatka wielu międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów plastycznych, Ewa Piechocka uczennica klasy III Liceum Plastycznego w Gorzowie Wlkp.

Zwycięskie logo Igora Kopy

Zwycięskie logo Igora Kopy

Miło nam poinformować, że Igor Kopa uczeń klasy II Liceum Plastycznego w Gorzowie Wlkp., został zwycięzcą konkursu na logo Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Myśliborzu

Wyróżnienia otrzymały: Kornelia Florczak ( klasa II ) 

oraz Iwona Żytnicka( Klasa IV)

Stypendia Premiera 2012 rozdane

Stypendia Premiera 2012 rozdane
Hanna Krawczyk - uczennica klasy IIII  odebrała dzisiaj z rąk  Marcina Jabłońskiego, wojewody lubuskiego, dyplom stypendystki Prezesa Rady Ministrów. Uroczyste wręczenie wyróżnień odbyło się w gmachu Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gorzowie Wlkp.
Stypendium premiera przyznaje się najlepszym uczniom szkół, których ukończenie umożliwia uzyskanie świadectwa dojrzałości. Jego wysokość to 258 zł miesięcznie. Stypendium wypłacane jest w dwóch ratach.
Kandydatów do stypendium typuje samorząd uczniowski. Kandydata zatwierdza potem rada szkoły, a wniosek o przyznanie stypendium dyrektor szkoły przedstawia kuratorowi oświaty, a ten - za pośrednictwem ministra edukacji narodowej - premierowi.
 
Ostatnio dodane zdjęciawięcej ...
Losowe zdjęcia z galeriiwięcej ...
Alicja Szelkowska
Zuzanna Jeda